Fst ksztse UltraShock-kal
Zoli 2004.06.30. 17:23
Az UltraShock-kal, a rszecskerendszereken keresztl tudunk fstt kszteni. A rszecskerendszer minden egyes rszecskjt helyettesti, lecserl egy ltalunk meghatrozhat tulajdonsg anyagra.
Teht elszr is hozzunk ltre egy spray tpus reszecskerendszert (Create/Particle System), majd egy UltraShock Helpert (Create/Helpers/UltraShock Helpers) tetszõleges helyre. A spray tpus rszecskerendszernl lltsunk be viewport count-nak 1500-at (ennyi rszecske fog megjelenni szerkeszts kzben), render count-nak pedig 2000-et (ennyi rszecske fog megjelenni renderelskor). Drop size-ot (a rszecskk nagysga) azrt kell belltani 0-ra, mert rendelskor a fstbe ltszdni fognak a rszecskk. A speed-et vegyk vissza 5-re (mert a fst lassan szll fel), a variation-t pedig 1.5-re (legyen egy kis szttartsa). A rszecskk a -100 frame-tõl induljanak s elettartamuk legyen 150. Ezek utn hozzunk ltre egy wind-et (Create/Space Warps/Particle & Dynamics). A szelet Bind to Space Warp-pal rendeljk hozz a spray-hez. A wind-nek 0.15 strenght-tet (a szl erejt tudjuk ezzel belltani) s Turbulence-nek 1-et. A szl mindig abba az irnyba fog ”fjni” (pozitv strength esetn/ negatv esetn ellenkezõ irnyba) amerre azt a nyl mutatja. A szliranyon forgatssal tudunk vltoztatni. Az UltraShock Helper-re kattntva a Select Particle System-nl vlasszuk ki a rszecskerendszernket (egy UltraShock Helper tulajdonsgai akr tbb rszecskerendszerre is hathatnak). A Shape ( ) gombra kattntva tudjuk kivlasztani a smoke-ot. A color-nl ( ) pedig vlasszuk a default color-t , a composite-nl ( ) pedig a default composite-et. Az alaprtelmezett belltsokon gy tudunk vltoztatni, hogy rkattintunk a megvltoztatand paramtercsoportra, s feljebb grgetjk. Elszr a Particle Age Parameters-nl a Use Emitter Age-t kapcsoljuk be. Ezzel a kapcsolval a fst keletkezsnek illetve vgnek az idejt tudjuk lltani. Ha a kapcsolt bekapcsoltuk, mint jelen esetben, akkor a hozzrendelt rszecskerendszer ezen tulajdonsgait fogja figyelembe venni. Ha tbb rszecskerendszert rendeltnk hozz, akkor mindegyik tulajdonsgt kln-kln figyelembe fogja venni. A birth size-ot lltsuk 15-re, a death size-ot pedig 25-re. Ez a kt paramter azt jelenti, hogy a keletkezsekor s elhalsakor mekkora legyen a fstrszecske mrete. A Default color-nl kapcsoljuk t ngy sznkomponensv.
 

A kvetkezõ sznbelltsokat hasznljuk (a sznek RGB-ben rtendõk): Birth outher (keletkezskor a rszecske klsõ szne): 204, 204, 204 Birth inner (keletkezskor a rszecske belsõ szne): 77, 77, 77 Death outher (elhalskor a rszecske klsõ szne): 229, 229, 229 Death inner (elhalskor a rszecske belsõ szne): 102, 102, 102
A Default Composite-nl a tpust lltsuk alpha-ra s a Blur settings-t Strength Via Alpha-ra. Az Enviroment-be (Rendering/Enviroment) a httrsznt lltsuk fehrre (az ltalunk ksztett fst jobb lthatsga kedvrt). Mr csak egy fnyforrst s egy kamert kell ltrehozni. Hozzunk ltre (Create/Lights/UltraShock Lights) egy Ultralight-ot. Elõzetest lehet nzni a scene-rõl az UltraShock Helper Scene Preview gombja segtsgvel. Amit az Ultrashock Helper-be belltottunk azt el is menthetjk s knnyedn legkzelebb ms scene ksztse kzben nem kell bajldnunk a fst elksztsvel (ltalban a size paramtereket azrt clszer mindig jralltgatni). Ha most a Rendering/Render-rel renderelnnk akkor a kpen semmi sem ltszdna! Ezrt a videopost-ba kell renderelnnk, ha ltni is akarunk valamit. Az Add Scene Event-nl az ltalunk ltrehozott kamert lltsuk be (vagy amelyik nzõpontbl szeretnnk renderelni). Az Add Image Filter Event-nl az UltraShock Shader-t vlasszuk (ennek semmifle belltsi lehetõsge nincsen). Az Execute Sequence-nl pedig tudunk renderelni.
Forrsfile: smoke.zip (8 KB)
Ultrashock bellts: smoke.shk (2 KB)
Animci: smoke.avi (360 KB)
|